O mne

Tvorbe, ako takej sa venujem od detstva. Vyštudoval som na umeleckej škole, odbor odevný dizajn, módne návrhárstvo. Móda je súčasťou môjho každodenného života a sprevádza ma už dlhé roky, počas ktorých som mal možnosť svoju tvorbu prezentovať nie len na Slovensku, ale i v zahraničí. Jeden z mojich úspechov, bolo ocenenie na Bratislavských módnych dňoch , cena poroty za najkreatívnejšiu kolekciu. Od ocenenia som sa zaradil medzi etablovaných módnych dizajnérov. Moja tvorba sa dostala na výstavu Prague fashion salon, prezentáciu v Prostějove, či v Mníchove. V úlohe stylistu, supervízora vždy spolupracujem s tými najlepšími slovenskými, českými fotografmi, šikovnými hairstylist a makeupartist. Rád vyhľadávam zaujímavé typy modelov, z ktorých nejeden z nich skončil na svetových prehliadkach veľkých módnych domov. Kúsky z mojej dielne sú rôznorodou zmesou. Zmesou protikladov, zrkadlových odrazov, animálnych prvkov a negatívov.

„V každom z nás sa odohráva živočíšny boj, ktorý sa pohľadom cez negatív mení na usporiadaný zjav v nás seba samých. Iba odraz zrkadiel odhalí nedokonalosť, ktorá každého z nás robí výnimočne krásnym.“

To je mojou inšpiráciou, myšlienka mojej tvorby. Stieram ňou rozdiely medzi pohlaviami, otváram priestor pre nové vnímanie súčasnej módy, sexuality a tým posúvam do popredia kult osobnosti jedinca. Snažím sa netvoriť iba módu, ale pracovať a tvoriť akési miesto, skupinu, emóciu, kde človek nájde samého seba a odlíši sa. Pracujem s príjemnými a netradičnými materiálmi, sú obohatené mojimi kresbami, grafikami, ktoré prenášam na textil, čo každý model robí jedinečným, tak ako jeho samotného nositeľa. Verím, že môj „svet“ a vstupom doň, bude aj tým vaším! Že stup do mojej vizuálnej spovede bude príjemnou rozkošou a potešením.